Kerintis H. K. Anderseno pasakų pasaulis

Hansas Kristianas Andersenas (1805-1875)
Kartu su asociacijos nariais vėjuotą vasario šeštadienį apsilankėmė Kauno valstybiniame lėlių teatre. Dalyvavome edukaciniame spektaklyje visai šeimai „Kerintis H. K. Anderseno pasakų pasaulis”. Pasinėrėme į vaikystės atsiminimus, o savo atžalas supažindinome su garsiausiomis rašytojo pasakomis. Edukacijoje-spektaklyje turėjome galimybę pamatyti pasakų Bjaurusis ančiukas, Undinėlė, Piemenaitė ir kaminkretys, Coliukė, Alavinis kareivėlis fragmentus.
Sužinojome daug įdomių faktų apie rašytoją. Ar žinote, kad H. K. Andersenas turėjo ir dar vieną aistrą? Karpė nuostabius karpinius. Rašytojas visą gyvenimą negalėjo pasigirti dideliais turtais, tačiau net turėdamas ir kelis skatikus, juos nuspręsdavo išleisti ne maistui, o rinkdavosi teatrą.
Taip pat aplankėmė Lėlių muziejų, kuriame saugomos nuostabios lėlės, tai princesės, karaliai ir karalienės, burtininkai, įvairios mitologinės būtybės, žvėreliai iš spektaklių, kuriuos matė jau kelios kartos. Nesunkiai galima atpažinti spektaklių „Eglė – žalčių karalienė”, „Zuikių mokykla”, „Mėlynasis šunytis”, „Nykštukas Nosis”, „Mergelė Gulbelė”, „Juodoji višta, arba požemio gyventojai” ir kitų spektaklių lėles.