Narsiečiuose eismo saugumo pamokėlė vaikams

Rugsėjis Lietuvoje kasmet tradiciškai skelbiamas saugaus eismo mėnesiu. Po vasaros atostogų į ugdymo įstaigas grįžta vaikai, kurių ne vienas tampa ir eismo dalyviu.
Asociacija Narsiečių bendruomenė, siekdama prisidėti prie saugumo keliuose augimo ir skatinimo, dalyvauja „EISMO SAUGUMAS BENDRUOMENĖSE 2019” konkurse.
2019 m. rugsėjo 12 d. asociacija Narsiečių bendruomenė sukvietė Narsiečių vaikus į saugaus eismo pamokėlę vaikams. Pamokėlę vedė projekto koordinatorė Sigita Grigaliūnienė ir eismo saugumo projekto pagalbininkas Katinas. Saugaus eismo pamokėlė vyko realiomis eismo sąlygomis – Technikumo gatvės gale, ši gatvė pasižymi gausumu pėsčiųjų perėjų, prie vienos iš jų ir vyko renginys.
Dalis vaikų į pamokėlę atėjo vedini tėvelių, dalis – jau patys, dar keletas atvažiavo dviračiais ir paspirtukais. Renginio organizatoriai pirmiausia įvertino be tėvelių ir dviračiais atvykusius: ar vaikai ėjo šaligatviu, o dviratininkai – važiavo dviračių taku, ar tvarkingi dviračiai, ar vaikai dėvi privalomus šalmus ir ryškias liemenes. Galime pasidžiaugti, kad organizatorius mūsų vaikai maloniai nustebino, nes laikėsi Kelių eismo taisyklių, dviratininkams ir pėstiesiems keliamų reikalavimų.
Saugaus eismo pamokėlė prasidėjo projekto vedėjos surengta viktorina apie elgesį gatvėje, atšvaitus, kelio ženklus. Vėliau visi susirinkusieji mokėsi, o kai kurie tik pasikartojo, kaip reikia pereiti gatvę. Ir čia vaikai žiniomis pralenkė tėvelius – sustojus prie perėjos reikia ne tik apsižvalgyti į abi puses, bet ir pasiklausyti. Nė vienas iš tėvelių nežinojo, kad reikia ir pasiklausyti, taigi saugaus eismo pamokėlė buvo naudinga ne tik vaikams.
Vėliau vaikai su tėveliais buvo pakviesti į ratelį šokiams ir dainoms su eismo saugumo Katinu. Renginio gale mažųjų narsietukų laukė projekto „EISMO SAUGUMAS BENDRUOMENĖSE 2019” organizatorių dovanos.
Asociacija Narsiečių bendruomenė labai džiaugiasi įvykusia saugaus eismo pamokėle vaikams, kuri pritraukė tiek daug dalyvių.