LIEPOS IR ĄŽUOLO DRAUGYSTĖ – MEILĖS SIMBOLIS SAUGOMAS RŪPINTOJĖLIO

 

LIEPA moteriškumo simbolis, ĄŽUOLAS vyriškosios galios simbolis. Abu šie medžiai gausiai apdainuoti, aprašyti lietuvių literatūroje. Gimus šeimoje mergaitei, prie sodybų buvo pasodinama liepaitė, berniukui – ąžuoliukas. Tai medžiai, kurie lietuviams yra labai artimi ir brangūs. Todėl nenuostabu, kad šių medžių saugojimas yra giliai įsišaknijęs į lietuvių širdis.

Narsiečiuose auga LIEPA ir ĄŽUOLAS vienas šalia kito, jų draugystę sumanėme įamžinti MEILĖS SIMBOLIUSPYNA. Šalia medžių išdidžiai gulintis akmuo saugo visas MEILĖS PASLAPTIS, užkabinta įsimylėjelių spyna tarsi įrodymas, kokia gali būti stipri MEILĖ.

LIEPOS IR ĄŽUOLO DRAUGYSTĖ tarsi ištikimybės, pasiaukojimo vienas kitam simbolis, o akmuo stiprybės, paslapčių saugojimo simbolis. MEILĖS SPYNA užkabinta ant akmens prie LIEPOS IR ĄŽUOLO tarsi įprasmina tvirtą, ilgą ir laimingą meilę.

RŪPINTOJĖLIS iškeltas ant ĄŽUOLO tarsi saugotojas meilės, šeimos, gyventojų, kurie gyvena Narsiečiuose. Rūpintojėlis – liaudies meno skulptūra, kuri pamažu pamirštama, o seniau RŪPINTOJĖLIS buvo kiekvienoje sodyboje. Išsaugant mūsų protėvių tikėjimą, tradicijas Narsiečiuose iškėlėme RŪPINTOJĖLĮ, kuris tikime globos ir saugos mus visus.

Šis lankomas objektas skirtas meilei, draugystei, ištikimybei, pasiaukojimui, stiprybei ir tikėjimui.