Minėjome KARAIMŲ METUS 2022

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2022-aisiais sukanka 625 metai nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto kvietimo karaimams įsikurti Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, nutarė 2022-uosius paskelbti Lietuvos karaimų metais. Tokiu būdu siekiama pažymėti Lietuvos karaimų istorijos ir kultūros jubiliejų.

Š. m. spalio 22 d. kartu su asociacijos nariais minėjome KARAIMŲ METUS. Dalyvavome Trakų krašto tradicinių amatų centro edukacijoje „Karaimiškų kibinų kepimas”. Dėkojame p. Margaritai už svetingumą ir nuostabią edukaciją! Tikrieji kibinai yra nuostabaus skonio! Ar žinote, kad tikrieji kibinai kepami iš mielinės tešlos ir turi turėti būtinai dvi skylutes?! O kodėl karaimų namai turi tris langus? Pasak karaimų legendos (o jų yra daug) vienas langas skirtas Dievui, antras kunigaikščiui Vytautui (kuris karaimų labai gerbiamas), o trečias svečiams.

Nors pas p. Margaritą prisivaišinome iki soties, užsukome su asociacijos nariais dar ir į Senąją kibininę! Kur skambėjo juokas, gera nuotaika! Bendrystė VEŽA!

Išvyka finansuojama NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ IR BENDRUOMENINĖS VEIKLOS STIPRINIMO 2022 METŲ VEIKSMŲ PLANO 1.1.4 PRIEMONĖS „STIPRINTI BENDRUOMENINĘ VEIKLĄ SAVIVALDYBĖSE”.