Edukacija Rugio šiaudo spindesys

Lapkričio 26 d. vykome į Žaslius! Apsilankymas Žasliuose Narsiečių bendruomenei jau antras, pernai dalyvavome edukacijoje „Šimtalapio gaminimas“. Buvome labai maloniai nustebinti, kai atvykę į Žaslių tradicinių amatų centrą ant sienos radome eksponuojamą nuotrauką iš pirmo mūsų apsilankymo. O nuotrauka pasirodo pabuvojus ir seime! Maloni ir miela staigmena!

Dalyvavome edukacijoje „Rugio šiaudo spindesys“. Edukacijos metu gaminome „reketukus“, angeliukus, saulutes, „kutosiukus“ iš kurių gaminome šiaudinius sodus. Rezultatai nuostabūs! Džiaugiamės dar viena edukacija, kurios dėka susipažinome su dar vienu mūsų paveldu. Nuo seno žinoma, kad sodai buvo labai svarbi mūsų tautos dalis, o šiaudas žmogų lydėdavo nuo pat kūdikystės. Anksčiau šiaudų sodai buvo kabinami virš kūdikio lopšio. Taip pat sodai būdavo veriami ruošiantis didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms bei Velykoms ir kabinami palubėje taip sukuriant šventinę darnos, grožio ir tvarkos erdvę apie stalą.

Nuoširdus ir didelis AČIŪ Žaslių tradicinių amatų centrui, nuostabiajai Vaivai ir mokytojai, kuri kantriai mus mokino kurti šiaudinius sodus.

Išvyka finansuojama NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ IR BENDRUOMENINĖS VEIKLOS STIPRINIMO 2022 METŲ VEIKSMŲ PLANO 1.1.4 PRIEMONĖS „STIPRINTI BENDRUOMENINĘ VEIKLĄ SAVIVALDYBĖSE“.