Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

Lietuvos automobilių sąjungos (LAS) EISMO SAUGUMO RENGINYS

gegužės 7 @ 11:00 - 12:30

Lietuvos automobilių sąjunga (LAS) organizuoja eismo saugumo renginius bendruomenėms. Projektą finansuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija. Asociacija Narsiečių bendruomenė jungiasi prie iniciatyvos ir kviečia į išskirtinai įdomų, informatyvų renginį, kurio metu paliesime dvi temas:

#Vairuodamas Vairuok. Skatinimas nevairuoti išgėrus ir nesinaudoti telefonu vairuojant.
Reakcijos stendo pagalba, dalyviams demonstruosime kokią įtaką daro vairuotojo blaškymas naudojantis telefonu bei alkoholis. Stendo veikimo principas: per nustatytą laiką, dalyvis ant reakcijos stendo spaudžia atitinkamus mygtukus. Stendo procesorius, suskaičiuoja kiek dalyvis surenka taškų paprastai (neblaškomas), tuomet renkami taškai užsidėjus girtumo akinius ir trečiu būdu, taškai renkami naudojantis mobiliuoju telefonu. Dalyviui rezultatas pateikiamas stendo ekrane ir papildomai užrašomas ant specialiai parengtos renginio skrajutės.

#Segėk Atšvaitą. Eismo dalyvių matomumas tamsiu paros metu (atšvaitai, liemenės).
Atšvaitų simuliatoriaus pagalba demonstruosime šviesą atspindinčių elementų efektyvumą ir kaip jie prisideda prie eismo dalyvių saugumo didinimo. Tamsioje, specialiai paruoštoje palapinėje imituojama tamsa ir rūkas, tokioje aplinkoje demonstruojamas atšvaitų efektyvumas: pėsčiojo ir dviračio matomumas be šviesą atspindinčių elementų, kurių dalyviai šviesdami prožektoriumi net nepastebi ir dviračio su pėsčiuoju matomumas tinkamai pasiruošus eiti bei važiuoti kelyje tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui (atšvaitai, liemenės ir kt.). simuliatoriaus pagalba, eismo dalyviai, ypač pėstieji kurie nevairuoja automobilio, turi galimybę iš vairuotojo pozicijos įsitikinti atšvaitų svarba ir nauda jų pačių saugumui. Įėjus į palapinę ir pašvietus į manekenus, lankytojų paklausiame ką matote kitoje palapinės pusėje, jie mato tik vieną dviratį ir pėsčiąjį, tada pakviesti prieiti arčiau, pamato dar vieną dviratį ir pėsčiąjį, kurie tamsoje ir rūke buvo be jokių šviesą skleidžiančių ar atspindinčių elementų. Po patyriminės edukacijos, šviesą atspindinčių ar skleidžiančių elementų svarba, abejingų nelieka.

Renginys viešas, vaizdinė medžiaga gali būti viešinama.

Renginys konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021m.“ dalis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Registracija į renginį:

Informacija

Data:
gegužės 7
Laikas:
11:00 - 12:30

Vieta

Tirkiliškių biblioteka
Tirkiliškių g. 51
Kaunas, 46460 Lietuva
Interneto svetainė:
https://www.kaunas.mvb.lt/tirkiliskes

Organizatorius

Asociacija Narsiečių bendruomenė
Telefonas:
8 37 248 878
El. paštas:
info@narsieciubendruomene.lt